Cuma, Mayıs 16, 2014

Kuroko no Basket 2nd Season (2013 Fall 2014 Winter)

Seirin-in, Winter Cup-a katılarak "Generation of Miracles" üyerlerinin takımları ile karşılaşmalarını konu alan Kuroko No Basket tam gaz devam ediyor. Bıçak gibi kesilerek seyirciyi "3.season ne zaman çıkacak, ölüyorum heyecandan" modunda bırakan 25 bölümlük serinin maçları şöyle:

Seirin ve Shuutoku: Dehşet iyi maçtı. Arka fondaki müzik ile hastası olduğum "Shintarou Midorima" nın şutları birleşince heyecandan kalp krizi geçirirken zevkten dört köşe olduğum bir karşılaşmaydı. Kesinlikle sezon 2 içindeki favorim.

Seirin ve Kirisaki Daiichi: Seriyi Teppei karakterine bayılarak ve kendisini hocam belleyerek izlediğimden, karşılaşma sırasında sinir krizleri geçirdim. Canım Teppei! 3. favori maçım.

Seirin ve Touou: Zone-a giren "Daiki Aomine" ve "Taiga Kagami"-nin karşılaşması süpperdi. Arka fondaki müziği yetersiz, maç dönerken dönen konuşmaları fazla uzun bulduğumdan bu maç favori listemde 2.

Seirin ve Yousen: İyiydi. Nedense çok etkilenmedim. Kesinlikle bunda arka fon müziğinin yavaşlatıcı etkisi var.

Gelelim "Teppei Kiyoshi"-ye: AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!:-) Perfect! Sakin yapısı nedeniyle dolduruşa gelmeyen, kolay kolay sinirlenmeyen, kin tutmayan birisi Teppei. Sanırım bu nedenle nickname = Iron Heart! Yerinde. Seirin ve Kirisaki Daiichi karşılaşmasında destan yazdı resmen. Maç sonunda kendisini harcamak için yoğun çaba sarf eden rakibi "Hanamiya Makoto"-ya söyledikleri üstüne durup düşünülesi cinsten.

Özetle Kuroko no Basket harika çizimleri ve karakterleri ile 2014 ün izlediğim en iyi anime serisi olmaya aday. Ek olarak 1. Opening çok iyi. "The Other self" by GRANRODEO (eps 1-13): BAYILDIM. Koşarken çok iyi gidiyor....Eleştireceğim tek nokta yarısından sonra maç-arka-fon müziği. Tınısında heyecan yoktu.

Generation of Miracles Hakkında Dip Not:
Ryouta Kise: Yellow
Shintarou Midorima: Green
Daiki Aomine: Blue
Atsushi Murasakibara: Purple
Seijuurou Akashi: Red
Tetsuya Kuroko: Black (as in "shadow")
Satsuki Momoi: Peach

İzleme Notlarım:
26: ahhhh, ilk bölümde maç bekledim ama olmadı.
27: kızılkafa (yani Kagami Taiga :)) ile anikisinin tanışmasına yoğunlaşıldı. anikiyi sevdim. hoş tip. opening güssel. maç yine yok ama heyecan var.
29: nihayet karşılama başladı.
30-31: dehşet iyi bir bölümler. maç heyecanı ile yanıp tutşuyorum. bu arada bizimkileri değil, yeşil kafayı (Midorima Shintarou) tutuyorum. çok cool :-) bizim kızıl kafa fazla kaba , saçma salak kaba tavırları hoşuma gitmiyor.
32: Teppei ile "Hyuuga Junpei"-nin tanışması, Riko'nun koç olması, Seirin Basket klübünün oluşmasını konu alıyor.
33: Makoto-ya neden üçkağıtçı dendiğini anlamaya başlıyorum. Pis adam. ps: süpper zekiymiş IQ-su tavanmış bu arada.
36: sonunda ağlıcaktım neredeyse. bu arada sinirlenip tehtitler savuran hinomoru ya teppei nin söyedği şey supper, eski bir japon atasözü değil ama süpper
42: kızıl kafa uyandı! çok iyi. ama maç arkasındaki fon müzikten midir nedir Shuutoku ile olan maç kadar heyecan alamıyorums. oyundan çok milletin yorumları, yavaşlatılmışl kareler filan. cık! "Aomine Daiki" parmakla basket atıyo ya, süpper.
45: sonunda Yousen ile maç başlıyor. Hadi bakalım.

Tag: "Kuroko's Basketball 2" , "Kuroko no Basuke 2nd Season"
Type: TV
Episodes: 25
Genres: Shounen, Sports, Basket
Duration: 24.min.
Cast: Kiyoshi Teppei(Hamada Kenji), Midorima Shintarou(Ono Daisuke), Hyuuga Junpei(Hosoya Yoshimasa), Aomine Daiki(Suwabe Junichi), Kagami Taiga(Ono Yuuki), Kuroko Tetsuya(Ono Kensho),
Kise Ryouta(Kimura Ryouhei), Murasakibara Atsushi(Suzumura Kenichi), Hanamiya Makoto(Fukuyama Jun), Imayoshi Shoichi(Nakai Kazuya), Akashi Seijuro(Kamiya Hiroshi), Himuro Tatsuya(Taniyama Kishou)
myanimelist.net detailKuroko no Basket: Baka ja Kattenai no yo!
Seirin ekibi, notları kötü olan "Kagami Taiga"-a yardım için toplanır ve ona ders vermeye başlar. Karakterleri bildiğimden eğlenceli bir OVA oldu. Ama maç olan OVA ları tercih ederims.

Tag: "Kuroko no Basket OVA" , "Kuroko no Basket OAD" , "Kuroko's Basketball: A Monkey Can't Win!"
Type: OVA
Episodes: 1
Duration: 24 min.